O nas

Artbiznes.eu to wyjątkowe miejsce dedykowane inwestowaniu w dzieła sztuki najwybitniejszych twórców. Ponad 20-letnie doświadczenie w prowadzeniu galerii sztuki, współpracy z artystami, kreowania projektów z zakresu sztuk wizualnych, działalności w zakresie droit de suite oraz prawa autorskiego oraz aktywnej działalności na rynku sztuki sprawia, że założyciele Artbiznes.eu – Małgorzata i Marcin Gołębiewscy – chętnie dzielą się swoją wiedzą i doświadczeniem w zakresie budowania kolekcji i inwestycji w dzieła sztuki na najwyższym poziomie. Artbiznes.eu w swojej ofercie prezentuje prace takich artystów jak m.in. Jerzy Skolimowski, Zdzisław Beksiński, Jerzy Nowosielski, Jerzy Duda-Gracz, Magdalena Abakanowicz, Henryk Stażewski czy Norman Leto oraz wielu innych. Artbiznes.eu zajmuje się kompleksową obsługą klientów prywatnych i korporacyjnych zainteresowanych budowaniem swojej wyjątkowej kolekcji dzieł sztuki.

W naszej ofercie znajdą Państwo:
  • prace najlepszych artystów: malarstwo na płótnie, rzeźby, digigraphie
  • doradztwo inwestycyjne w zakresie zakupu i obrotu dziełami sztuki
  • konsultacje w zakresie budowania kolekcji sztuki
  • prezentacje sztuki podczas targów i eventów
  • działania edukacyjne związane z rynkiem sztuki
Założyciele
Małgorzata Gołębiewska

Małgorzata Gołębiewska

Ukończyła historię sztuki na Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie, współzałożycielka i kuratorka Art Agenda Nova w Krakowie (2002) oraz Fundacji Wschód Sztuki (2006). Pomysłodawczyni i dyrektorka artystyczna Festiwalu Sztuk Wizualnych ArtBoom w Krakowie (2009-2015), współinicjatorka Cracow Gallery Weekend Krakers i Cracow Art Week (od 2012). Specjalistka z zakresu autorskiego prawa majątkowego droit de suite. Objęła swoją kuratelą wiele wystaw w kraju i za granicą. Organizatorka licznych projektów kulturalnych i artystycznych, specjalistka w zakresie doradztwa na rynku kolekcjonerskim dzieł sztuki. Odznaczona odznaką „Honoris Gratia” (2007), „Mecenas Kultury Krakowa” (2010), brązowym medalem „Gloria Artis” (2021). Współpracuje z największymi domami aukcyjnymi w Polsce i na świecie oraz z artystami takimi jak: Mirosław Bałka, Paweł Althamer, Jenny Holzer, Jerzy Skolimowski. Współtworzyła również wystawy klasyków sztuki współczesnej między innymi Jerzego Nowosielskiego czy Andrzeja Wróblewskiego. Do obszaru jej aktywności należy także pomoc w tworzeniu zbiorów kolekcji prywatnych, korporacyjnych i instytucjonalnych – współpracuje z największymi instytucjami kultury w Polsce. Wykładowczyni i jedna z założycielek pierwszych w kraju studiów podyplomowych Rynek sztuki i antyków, które prowadzone są przez Krakowską Akademię im. Andrzeja Frycza Modrzewskiego. Od 2019 roku członkini Komisji ds. pracowni twórczych działającej w ramach Wydziału Kultury i Dziedzictwa Narodowego Urzędu Miasta Krakowa.

Marcin Gołębiewski

Marcin Gołębiewski

Absolwent studiów teologicznych na obecnym Uniwersytecie Papieskim (specjalność Teologia Pastoralna) oraz studiów podyplomowych z zakresu prawa własności intelektualnej na Uniwersytecie Jagiellońskim. Współzałożyciel i kurator Art Agenda Nova w Krakowie (2002). Założyciel i prezes Fundacji Wschód Sztuki (od 2006) i Stowarzyszenia Autorów Sztuk Wizualnych (od 2022). Specjalista z zakresu autorskiego prawa majątkowego droit de suite. Pełnomocnik rodziny Franciszka Starowieyskiego, spadkobierczyni Jerzego Dudy-Gracza oraz Muzeum w Sanoku (w kwestiach rynku sztuki związanych ze Zdzisławem Beksińskim), będące spadkobiercą Zdzisława Beksińskiego. Reprezentuje również żyjących artystów sztuk wizualnych, takich jak Norman Leto, Jerzy Skolimowski, Łukasz Surowiec oraz Alicja Żebrowska. Dyrektor artystyczny Katowice Streetart Festival. Współtwórca Festiwalu Sztuk Wizualnych ArtBoom w Krakowie (2009-2015), współinicjator Cracow Gallery Weekend Krakers i Cracow Art Week (od 2012). Doświadczenie zdobywał, współpracując z największymi domami aukcyjnymi w Polsce i na świecie oraz z artystami takimi jak: Mirosław Bałka, Paweł Althamer, Jenny Holzer, Jerzy Skolimowski. Współorganizuje ekspozycje zagraniczne, między innymi w Stanach Zjednoczonych, Niemczech, Włoszech, Francji, na Białorusi czy w Puszczy Amazońskiej. Jeden z najbardziej cenionych marszandów w kraju, za jego pośrednictwem prace artystów trafiły między innymi do kolekcji Muzeum Narodowego w Krakowie, Warszawie, Gdańsku, Muzeum Śląskiego, Górnośląskiego Muzeum w Bytomiu, Muzeum Sztuki Współczesnej MOCAK, CSW Zamek Ujazdowski, Bunkra Sztuki i innych. Pomaga tworzyć również kolekcje prywatne i korporacyjne. Komisarz wystaw klasyków sztuki współczesnej między innymi Jerzego Nowosielskiego czy Andrzeja Wróblewskiego. Uhonorowany tytułem Mecenasa Kultury Krakowa za działalność na rzecz Polskiej Sztuki Współczesnej. Odznaczony odznaką „Honoris Gratia” (2007), „Mecenas Kultury Krakowa” (2010), „Zasłużony dla kultury polskiej” (2014) i brązowym medalem „Gloria Artis” (2021). Wykładowca i jeden z założycieli pierwszych w kraju studiów podyplomowych Rynek sztuki i antyków, które prowadzone są przez Krakowską Akademię im. Andrzeja Frycza Modrzewskiego.