JERZY NOWOSIELSKI

Mandylion

Teka Kolekcjonerska z pracami sakralnymi Jerzego Nowosielskiego została wydana przez Parafię Prawosławną pod wezwaniem Zaśnięcia Najświętszej Marii Panny w Krakowie. Prace wchodzące w skład teki wykonane są w technologii digigraphii i są limitowaną serią unikatowych dzieł.Przedstawiają zaprojektowane i wykonane przez artystę polichromie, ikony wchodzące w skład ikonostasów z cerkwi p.w. Zaśnięcia Matki Boskiej w Krakowie oraz Cerkwi Greckokatolickiej w Górowie Iławeckim. Oscylują wokół motywów Deesis, Bogurodzicy z dzieciątkiem, przedstawień Mandylionów, wizerunków proroków i świętych. Niezwykła tematyka tego zbioru, artystyczny kunszt jednego z najbardziej uduchowionych współczesnych polskich artystów – filozofów, autora prac teoretycznych o ikonie i malarstwie czynią z teki przedmiot wart posiadania i kontemplacji.

Technologia Digigraphie® firmy Epson zapewnia artystom, galeriom i muzeom nowe możliwości reprodukowania dzieł sztuki poprzez surowe kryteria i kontrolę jakości. Każda kopia jest numerowana, opatrzona znakiem i podpisana. Każda z prac ma nadany unikalny numer w edycji,  posiada certyfikat autentyczności (z hologramem) sygnowany przez proboszcza parafii prawosławnej ks. Jarosława Antosiuka. Wydruki wykonane są techniką Giclée na papierze bawełnianym archiwalnym matowym Hahnemühle Photo Rag 308gsm. Prace wykonane w standardzie Digigraphie by Epson,  potwierdza wypukła pieczęć w rogu pracy i certyfikat Digigraphie. Serię dziesięciu prac w całość ujmuje teka introligatorska wykonana ręcznie z materiałów naturalnych czyli płótna kanafas. Tłoczenia zostały wykonane z matryc mosiężnych z efektem ślepego tłoczenia, a stronę tytułową zdobi drukowana winieta opisowa. W środku teczki znajdują się certyfikaty, w osobnej kieszeni z ozdobnego kartonu barwionego w masie.

Ręcznie wykonana teka o wymiarach 70 x 59 x 3 cm zawierająca 10 certyfikowanych prac wykonanych w technologii Digigraphie (wymiary prac wahają się od 29,8 x 60 cm do 49 x 60 cm.

Teki Jerzego Nowosielskiego zostały wyprodukowane w limitowanej edycji 19 zestawów w dwóch wariantach: „Bogurodzica” oraz „Mandylion”.